”Behouden van het ‘plein’-effect en de ‘vistas’"

”Behouden van het ‘plein’-effect en de ‘vistas’"
Deze specifieke opdracht omvatte het herontwerp van een binnenkoer bij een U-vormige gerenoveerde hoeve en de inpassing van een zwemvijver. De binnenkoer vertoonde een helling van bijna 2 m en alle toegangen tot de stallen moesten bereikbaar blijven met voertuigen. Bijkomend werd erop toegezien dat het “plein”-effect van de binnenkoer behouden bleef.
Door een muur te plaatsen en de U-vorm van de hoeve visueel te sluiten, werd het karakter van de binnenkoer en de hoeve versterkt en de hellingsgraad wat verkleind. Dit alles zonder de ‘vistas’ te verliezen. Deze worden zelfs versterkt door de inplanting in de lengte van de zwemvijver in de richting van het dal.
De keuze voor de kleiklinker viel op Hortus Althea. Voor de architecten was het meteen duidelijk dat deze hard gebakken klinker optimaal het karakter en de kleurschakeringen van de “oude bestrating” benadert.
Informatie over het project
Architect | Janenlies, tuin en landschap |
Locatie | Mater |
Product klinker | Hortus Althea |
Laten we samen letterlijk uw dromen tastbaar maken in onze showrooms.