“Volledig verweven met de omgeving"

“Volledig verweven met de omgeving"
Deze architectenwoning is gelegen in een landelijk woongebied, ingebed tussen uitgestrekte velden en boerderijen. Het eerder gesloten karakter aan de voorzijde en het binnenkomen via een poort aan de binnenkoer/patio zijn kenmerken die refereren aan de volumetrie van een hoevegebouw.
Het langgerekte balkvormige volume achteraan gaat de interactie aan met de omgeving. Zo zijn de binnen- en buitenruimtes met mekaar verweven. Het pad naar de woning loopt visueel door, dwars door de inkomhal en verder naar de tuin. De leefruimte is gericht naar de patio en achteraan naar de open velden. De insnijdingen in dit balkvormige volume zorgen voor verschillende sferen, eigen aan de achterliggende functies.
De toegepaste gevelsteen is een brick-mix van Terca Linaqua Vino en Linaqua Viola. Hun formaat en verwerking is een eigentijdse invulling van de veldbrik die de omgeving kenmerkt. Hun ruwe textuur en genuanceerde kleurenpalet geeft karakter aan de gesloten vlakken en versterkt het spel tussen openheid en discretie. Twee verticale banden metselwerk versterken het langgerekte volume en laten gevels en luifels in elkaar overlopen.
Informatie over het project
Architect | VP Architecten, Pieter Verjans |
Locatie | Hoeselt |
Product |
Laten we samen letterlijk uw dromen tastbaar maken in onze showrooms.